Sabiedriskā aktivitāte

Sporta un fizikās attīstības klubs sadarbībā ar biedrību “Daugavpils nūjotaju klubs” turpina sabiedriski nozīmīgu darbu, veicinot aktīvu dzīvesveidu. Veselības diena notika Naujenes sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības centrā, kur meistarklasi vadīja Daugavpils Universitātes lektore, sertificēta nūjošanas trenere L. Silova. Kopā ar fizioterapeiti S. Zinkeviču ikviens interesents apmeklēja veselības taku un saņēma pozitīvu emociju lādiņu. Paldies Laurai Jakovļevai par doto iespēju organizēt sporta pasākumu.

Viena no Sporta un fizikās attīstības kluba darbības jomām ir veselības veicinošo pasākumu organizēšana pilsētas un novada iedzīvotājiem. Sporta un fizikās attīstības klubs piedalījās Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektā “Pasākumi vietējas sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Augšdaugavas novadā” Nr. 9.2.4.2/16/I/070.

Projekta mērķauditorija bija vecāka gadagājuma cilvēki, ka arī cilvēki ar garīgiem un funkcionāliem traucējumiem. Projekta īstenošanā piedalījās sporta un speciālie pedagogi, treneri, fizioterapeiti, Daugavpils Universitātes studenti, ka arī sadarbības partneri no “Daugavpils nūjotāju klubs”.

Pasākumu programmā bija iekļautas veselīgā dzīvesveida dienas no dažādām virzienu grupām: nūjošana (nordic walking); koriğējošā vingrošana; “Bumbas skola” un sporta spēles elementi. Sporta un fiziskās attīstības klubs izsaka pateicību visiem projekta dalībniekiem par produktīvu sabiedrisko darbu.

8. martā, tieši Sieviešu dienā Daugavpilī notika Sieviešu dienas Mamanet turnīrs.
MAMANET ir komandu sporta veids, kas balstīts uz volejbola noteikumiem, ar nelielām izmaiņām un modifikācijām – bumbu drīkst tikai ķert un mest. Februāra mēnesī ikvienai dāmai bija iespēja apmeklēt bezmaksas treniņus Mamanet spēlē un izveidojot komandu piedalīties turnīrā.

8. martā uz Daugavpils ir Sports rīkoto turnīru iesācējiem pieteicās 8 komandas, 5 no Daugavpils un 3 no Rēzeknes novada. Paldies, par dalību Sieviešu dienas Mamanet turnīrā komandai Vizbulītes, BezĒ-1, Rowers team, Daugavpils Centra vidusskola, BezĒ-2. Apsveicam komandas ar iegūtām godalgotām vietām: 3.vieta – 8. marts, 2.vieta – Kapučino, 1.vieta un pirmais Sieviešu dienas Mamanet turnīra kauss aiziet pie komandas MaDāmas!

8. martā Sporta skolas lielajā zālē (Kandavas iela 17A) notiks pirmais Sieviešu dienas Mamanet turnīrs. Turnīra sākums plkst. 18:00. Uz turnīru tiek aicinātas komandas bez iepriekšējas pieredzes Mamanet spēlē vai dalībā turnīros.
Līdz 1. martam gaidām komandu pieteikumus uz inese.kalinina@daugavpils.lv (65457934)
NOLIKUMS
Pieteikuma anketa komandām

Aicinam uz BEZMAKSAS Mamanet spēles treniņiem katru pirmdienu un ceturtdienu no plkst. 18:00 līdz 20:00 Daugavpils valsts ģimnāzijas sporta zālē (Ieeja no Saules ielas puses). Lai spēlētu nav nepieciešama iepriekšēja fiziskā sagatavotība, treniņu laikā spēles noteikumi tiek izskaidroti un parādīti. Līdzi jāņem sporta tērps, maiņas apavi un ūdens.

23.februārī sabiedriskās organizācijas “Sporta un fiziskās attīstības klubs” biedri organizēja sporta un fizisko aktivitāšu dienu Augšdaugavas novada Naujenes Sociālo pakalpojumu centra klientiem. Senioriem tika novadītas sporta nodarbības sertificēta trenera pavadībā. Fiziskā aktivitāte senioriem ir ārkārtīgi svarīga un, nosakot nepieciešamo fizisko aktivitāšu apjomu, noteikti jāņem vērā vairāki faktori, piemēram: vecums, veselības stāvoklis, fiziskie dati, visa veida ierobežojumi. Īpaši svarīgi ir lai nodarbības organizētu speciālisti, kuri savā darbā izmanto dažādas programmas, arī tādas, kas paredzētas cilvēkiem ar funkcionāliem ierobežojumiem. Mūsu sabiedriskai organizācijai šī bija pirmā pieredze un esam pateicīgi, ka mūsu iniciatīvu atbalstīja Naujenes Sociālo pakalpojumu centra klienti un sociālā darbiniece Svetlana Zinkeviča.
Plānojam arī turpmāku sadarbību!
Naujenes senioru sporta aktivitātes diena.

Aicinam ikvienu dāmu aizraujoši un aktīvi pavadīt brīvo laiku spēlējot komandu spēli MAMANET!
MAMANET ir volejbolam līdzīga spēle sievietēm, ko galvenokārt spēlē māmiņas. Spēlē var piedalīties jebkura vecuma sieviete, kura gatava aktīvi izkustēties. Spēle notiek volejbola laukumā ar 6 spēlētājām katrā laukuma pusē. Dalībniecēm bumba jānoķer rokās, pirms tā tiks nodota nākamajai spēlētājai. Šī spēle palīdz sievietēm atslēgties no ikdienas grūtībām un satikt jaunus draugus, sajust atbalstu, veicināt komandas garu. Galvenā spēles devīze ir: “Katra mamma var”.

Treniņi notiek bez maksas, katru pirmdienu un ceturtdienu no plkst.18:00 līdz 20:00, Daugavpils Valsts ģimnāzijas sporta zālē (ieeja no Saules ielas puses). Pieteikšanās un sīkāka informācija, zvanot pa tālruni 27464464 (Inna).

Apmeklējot treniņu, līdzi ņemiet piemērotu apģērbu, maiņas apavus un dzeramo ūdeni.
Vairāk par MAMANET apskati šeit!

28.maijā Sporta un fiziskās attīstības klubs sadarbībā ar Daugavpils Universitāti un Daugavpils Sporta pārvaldi novadīja miks turnīru 4×4 volejbolā.

Olimpiešu kauss tiek organizēts par godu Daugavpils Olimpiešiem – Anastasijai Kravčenokai un Edgaram Točam, kuri piedalījās Tokijas Olimpiskajās spēlēs 2020.
Kausu bija ieplānots novadīt svaigā gaisā Esplanādes parkā, taču sliktu laikapstākļu dēļ sacensības tika pārnestas uz Sporta zāli Kandavas ielā 17A. Slikti laikapstākļi ietekmēja arī dalībnieku skaitu – 10 komandu vietā sacensību dienā ieradās tikai 5 komandas, kuras arī cīnījās par godalgotām vietām un naudas balvām.

1.vietu ieguva komanda Hurricane: Andrejs Borisovs (kapteinis), Deivids Žolnerovičs, Edgars Baltacis, Inna Zanevskaja, Anastasija Šatohina un Igors Skoromko.
2.vietu ieguva Squad: Evelīna Kravceviča (kapteinis), Darja Dimitrijeva, Armands Rokjāns, Pāvels Smirnovs.
3.vietu ieguva komanda Daimonds: Dmitrijs Sikijevskis (kapteinis), Inga Sauša, Kristīne Litavniece и Sergejs Nikolajevs.

Uz sacensībām bija ieradušies arī Anastasija Kravčenokas mamma Natālija Kravčenoka un vectētiņš Vladimirs Stepanovičs, kuri apsveica sportistus ar godalgotām vietām un uzmundrināja neapstāties uz sasniegtā un turpināt cīņu par uzvarām arī citās sacensībās.

19. maija vakarā DU Sporta kompleksā tika aizvadīts “Jautrais volejbola turnīrs”. Izklaidējošās sporta aktivitātes noteikumi nedaudz atšķirās no tradicionālā volejbola noteikumiem, taču nebūt neizpalika azarts un komandas gars, un fanu pozitīvā enerģija sniedza uzmundrinājumu ikvienam spēlētājam.
Piecu komandu konkurencē tika noteikti godalgoto vietu ieguvēji, un turnīra labākais spēlētājs, kas ieguva Studentu padomes sarūpētās balvas.

Bijam priecīgi piedalīties šāda atraktīva pasākuma organizēšanā, sniedzot nepieciešamo inventāru, piesaistot profesionālos tiesniešus un mūsu kluba biedrus!

Daugavpils Universitāte un SuFA klubs aicina visus volejbola cienītājus un tos, kas vēlas apgūt šo prasmi uz bezmaksas volejbola nodarbībām!

KAD? Katru trešdienu no plkst. 18:00 līdz 20:00

KUR? DU Sporta kompleksā Kandavas ielā 1

Līdzi ir jāņem forma ar maiņas sporta apaviem un aktīvs garastāvoklis!

Biedrība “Sporta un fiziskās attīstības klubs”  2022. gadā  īstenoja pasākumu “Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība”  projektā „Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem”, kas finansēts no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem.

Projekta ietvaros piedalījās 30 jaunieši, kuri ir biedrības “Sporta un fiziskās attīstības klubs”. Studenti-brīvprātīgie tika nodrošināti ne tikai ar darbu vadītājiem, bet arī ar visu nepieciešamo darbu veikšanai.

Pasākuma laikā jaunieši pilnveidoja darba prasmes un iemaņas dažādās specialitātēs, tādējādi uzlabojot konkurētspēju darba tirgū.

Trīs jaunieši  pēc projekta īstenošanas darbiekārtojas  pastāvīgā darbā.