DU studentes ieguva sudrabu Latvijas Universiādē pludmales volejbolā

1. un 2. oktobrī O-Sands pludmales kompleksā Rīgā tika aizvadīta Latvijas 33. Universiāde pludmales volejbolā. Tajā piedalījās 10 sieviešu un 13 vīriešu komandas no dažādām Latvijas universitātēm. Daugavpils Universitāti pārstāvēt devās 3 komandas. Sieviešu konkurencē startēja SuFA klubs/DU pārstāvji, divi pāri – I. Sauša/K. Litavniece un D. Laurecka/L. Lucatnika, bet vīriešu konkurencē viens pāris – D. Meinerts/D. Sekijevskis.

Sestdien norisinājās sacensību grupu posms pēc viena seta sistēmas līdz 21 punktam. Diemžēl playoff spēlēs neiekļuva pāris Laurecka/Lucatnika, kurām pietrūka viena punkta +/- starpībā. No otrās vietas grupā tālāk izvirzījās pāri Sauša/Litavniece un Meinerts/Sekijevskis.

Svētdien, 2. oktobrī, sākās izslēgšanas spēles, kurās jau tika izspēlētas pilnas spēles līdz diviem uzvarētiem setiem.

Mūsu puiši veiksmīgi aizvadīja 1/8 un 1/4 finālu, abās spēlēs uzvarot ar 2-0. Pusfinālā ar 1-2 sekoja zaudējums studentiem no RSU. Turpinājumā cīņā par bronzu mūsu puiši piekāpās LU studentiem ar 1-2 (19:21, 22:20, 15:17).

D.Sekijevska komentārs: “Man ļoti patika turnīrs, bet otrajā dienā slodze bija divreiz lielāka nekā pirmajā. Sestdien nospēlējām trīs pilnus setus, savukārt svētdien – astoņus pilnus un divus līdz 15 punktiem. Šī iemesla dēļ personīgi es jutu fizisku nogurumu un nevarēju uzrādīt savu maksimālo sniegumu noslēdzošajās spēlēs. Paldies manam partnerim par labu spēli, viņš īstajā brīdī parādīja savas līdera īpašības!”

Pāris Sauša/Litavniece graujoši uzvarēja 1/4 izslēgšanas spēli pret sāncensēm no LU ar 2-0 (21:11, 21:6), kā arī pārliecinoši aizvadīja pusfinālu, ar 2-0 (21:11, 21:18) pārspējot RTU studentes. Finālā meitenes spēlēja pret studentēm no RSU. Mūsu meitenes spēja uzspiest cīņu tikai pirmajā setā 18:21, savukārt otro setu pilnībā pārņēma pretinieces, un rezultātā 0-2 (18:21, 11:21).

K. Litavnieces komentārs: “Patīkami izcīnīt sudrabu Universiādē, mūsu galvenais mērķis bija iekļūt izslēgšanas spēlēs. Mērķi izdevās sasniegt, vēl jo vairāk veiksmīgi nospēlējām arī pusfinālā, kā rezultātā tika izcīnīta uzvara. Finālā pietrūka aukstasinības, pārāk daudz ļāvāmies emocijām un pielaidām daudz savu kļūdu. Paldies manai pāriniecei un visiem, kas mūs atbalstīja!”

Spēlētāji izsaka pateicību Daugavpils Universitātei par atbalstu!